Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Як платити за газ з січня 2020 року

Новина
11.01.2020

Як платити за газ з січня 2020 року? Чому споживачі отримають два окремі рахунки?

      Вже з січня 2020 року кожен споживач України за послугу доставки газу (розподілу газу) отримає окремий рахунок.

      Наприкінці грудня 2019 Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг схвалила зміни, які стосуються споживачів газу, та змінила порядок оплати послуг з доставки (розподілу) газу. Тепер вартість доставки (розподілу) буде в окремій платіжці.
      Отже, споживачі сплачуватимуть окремо за сам газ, як за товар, та за його доставку (розподіл). Таким чином, виконано Закон «Про ринок природного газу», який був прийнятий в 2015 році, та вимоги Третього енергетичного пакету, згідно з якими доставка газу має бути відділена від його продажу.
      Газ – окремо, доставка – окремо! За доставку газу - окрема платіжка. То ж з січня всі споживачі газу отримають окремі рахунки: один за газ, другий – за послугу з його доставки (розподілу). Розділення платіжок відбудеться для всіх споживачів України.
     Вартість послуг доставки (розподілу) газу розраховується індивідуально для кожного споживача. За основу береться обсяг споживання газу впродовж «газового року». Це проміжок часу з 01 жовтня 2018 року до 30 вересня 2019 року. Сума кубів газу, спожитого за «газовий рік», ділиться на 12 та множиться на тариф за доставку. Значить, споживачі сплачують щомісячно, рівними частинами, впродовж року послугу з доставки (розподілу) природного газу.
      За доставку (розподіл) можна розрахуватись одним платежем за місяць, квартал, півроку або навіть за рік. Це зменшить витрати на комісії при проведенні платежів.
     Споживачі, які використовують більшу частину газу взимку, зможуть зменшити навантаження на сімейний бюджет. Адже частину доставки газу вони сплачуватимуть впродовж року рівними частинами.
     Послуги з доставки (розподілу) газу необхідно сплачувати в поточному місяці, до 20 числа. Оскільки, в деяких випадках розмір плати за доставку газу буде меншим за комісію банку, споживачеві буде вигідніше сплатити за кілька місяців одразу.
     При несвоєчасній оплаті послуги з доставки (розподілу) газу надавач послуг має право здійснити припинення (обмеження) доставки (розподілу) природного газу споживачу-боржнику, а також вимагати, крім оплати за дану послугу, сплати пені.
     Для більш детальної консультації з питань доставки (розподілу) газу звертайтесь у Контакт-центр ПрАТ “Тернопільгаз”, за телефонами:


(035) 2 519 904 – УКРТЕЛЕКОМ


(097) 0 519 904 – КИЇВСТАР


(095) 0 519 904 – VODAFONE

2021 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше